2015-12-08

Hangolódás...

Sub rosa-Eszter egyik karácsonyi mintájából (Merry Christmas) kihímeztem a fehér pávát.
Egy kis szánkót még tavaly vettem a Kreatív Hobby-ban. Erre applikáltam fel a hímzést egy kis vatelinos alábéleléssel.
Egy kis fenyőág, egy pár téli bakancs (kis csengőkkel) és már el is készült a téli ajtódíszünk.
A raffaello csak a fotózásig került fel rá :).
Ezt a kis tortatálas mintát az FB-n láttam meg ITT valamikor még szeptemberben. A hímzéssel gyorsan elkészültem, de a befejezésre csak nemrég került sor. Kis párnának varrtam meg. A töltelékébe került egy kis mézeskalács fűszerkeverék is.
Ha már süteményt hímeztem, akkor mutatom ezt a narancsos-pudingos kakaós pitét is. (Eredetileg csak sima pite tészta volt, de nekem valahogy kakaósan jobban tetszett ).

2015-11-17

Öröm ♥

Befejezni a napot szépen,
bízni az óra örömében,
az álom hajóján kivárni,
szeretteinknek jót kívánni,
élőnek, holtnak, szeretteink
szeretteinek szép rend szerint
örömet kívánni mindahánynak,
(torló percek hullámot hánynak,
az órák az éjbe ömölnek),
örömet kívánni az örömnek.
Devecseri Gábor: Imátlan ima

Nagyon megtetszett Sub rosa-Eszter egyik nyári mintája a Stitcher's House. A virággirland valahogy nem engedett el.  Ajándékba készült ez a 40 countos hímzővászonhoz tartozó vonalzó.

Eszter karácsonyi mintái is nagyon-nagyon tetszenek .

Szombaton sikerült találkoznom Eszterrel. Ezeket a szépséges ajándékokat kaptam Tőle :

A száraz virágaim nagy örömmel ugrottak be a zsákocskába, majd a  tükör felett találták meg a helyüket :)

2015-11-13

Um ponto uma oração

 Filomena Reis emlékére...

2013-ban hímeztem ezt a karácsonyi párnácskát amit Filomena Reis tervezett.
Lee Albrecht hétfőn elküldte a kék csempés mintát tartalmazó 42-es kitet pdf-ben.
Ha szeretnéd te is elkészíteni (ingyenes minta) akkor írj a következő címre:
leealbrecht.adm @ terra.com.br
"When we lose a loved one here on earth, we gain an angel in heaven that watches over us."

2015-11-06

1...2...3

Egy kicsit haladtam Sunday Mystery Sampler-rel. 

Minden madár
egy csillag mosolya,
minden ember
egy kérdés távlata,
minden virág
egy gyermek élete,
minden mosoly
álom és ígéret,
minden álom
az élet gyökere.
Dési Ábel: Szépség

Elkezdtem hímezni El-cha-ca-cha-el-tren mintát. Még az elején járok... de már majdnem 2 éve tudom, hogy hogyan szeretném majd befejezni :) 1-2 részéből képeslap is készülhetne...

Nagyon szép mosolygós napokat kívánok Mindenkinek!

2015-11-01



Fáradtságom adom az esti árnynak,
Színeimet vissza a szivárványnak.
Megnyugvásom a tiszta, csöndes égnek,
Mosolygásom az őszi verőfénynek.
Sok sötét titkom rábízom a szélre,
Semmit se várva és semmit se kérve.
Kik üldöztek át tüskén, vad bozóton:
Kétségeim az örvényekbe szórom.
A holtom után ne keressetek,
Leszek sehol – és mindenütt leszek.
Reményik Sándor: Végrendelet